Honnan van erőm a feladataimhoz? * Józsué
A tanulók a véletlenszerű sorrendben felbukkanó kérdésekre válaszolhatnak saját élményeik, érzéseik megfogalmazásával. (Kétféleképpen is lehet játszani: minden kérdésre minden diák válaszol, ez könnyebben megvalósítható kisebb csoportban, vagy egy kérdésre egy, vagy csak néhány tanuló válaszol.)
8-10 perc
Józsué megbízása
A már megismert igeszakaszt mélyíthetjük el ezzel a modatkiegészítős feladattal. A két-két hasonló szó közül mindig csak az egyik felel meg az eredeti szövegnek.
5-6 perc
A honfoglalás előkészítése
A keresztrejtvény megfejtései egyben a történet kulcsszavai is. Az egyes meghatározások ismétlik, rögzítik a történet legfontosabb mozzanait.
Megjegyzés: A keresztrejtvény egyes megoldásainál a már a négyzetekben szereplő betűket is be kell gépelni!
4-5 perc
Kire, mire gondoltunk?
A kártyákon vagy egy rövid meghatározás olvasható, vagy egy szó. Ennek megfelelően kell kitalálni, vagy éppen mondatba foglalni a szavakat. A kártyák megfordításával ellenőrizhető a helyes válasz. A feladat aktív tudásra épít.
Megjegyzés: A kártyák akkor haladnak tovább, ha megfordítás után kipipáljuk a választ.
4-5 perc
Kit, mit rejtenek a szavak?
Akasztófa játék – virágszirmokkal, melyben a történet kulcsszavai fejthetők meg egy-egy betű hozzáadásával. A megfogalmazások elgondolkodtatók, talányosak.
6-7 perc
A kémek küldetése Jerikóban
A feladatban igen részletekbe menően kell a kémkedés történetének egyes eseményeit sorrendbe tenni. A program nem tud részleges sorrendet értelmezni, viszont újra és újra átrendezhetőek a mondatok, egészen a helyes megoldásig dolgozhatunk rajta.
Megjegyzés: A mondatokat célszerű balról jobbra, és fentről lefelé, tehát átlósan elrendezni.
6-8 perc
Józsué kémeket küld Jerikóba
Egy pörgős igaz-hamis játék ismétlésként, ellenőrzésként. A mondatok újra és újra, többször felbukkannak, így a játék végére a legfontosabb állítások jól rögzülnek, lehetőség van a hibás válaszok korrigálására.
Tudáspróba Józsué történetéből
Egy kimerítő, izgalmas tudáspróba. A játékhoz internet és telefon szükséges, amit a tanulóknak előre jelezni kell. Egyéni és csoportos változatban is játszható.
Bátorító igék
Ebben a feladatban néhány ó- és újszövetségi bátorító bibliai igét kapunk, ha jól párosítjuk a kártyákat. Bár Józsué és nép ezeket az igéket még nem olvashatta, mint mi, mégis kereshetünk egy-egy olyan helyzetet a történetben, amikor igazán bátorító lehetett volna számukra. Próbáljunk példát hozni a mai, személyes életünkből is!