Megjelent az első magyar nyelvű valláspedagógiai kézikönyv, Hitből jövő címmel.
Miként adhatunk választ a hitoktatás kihívásaira egy gyorsan változó világban? Hogyan érhetjük el, hogy Isten igéjének fénye világító mécses legyen a következő generációk számára és a magunk számára is? Mit is jelent hitoktatással foglalkozni? Ez a valláspedagógiai kézikönyv a hitoktatás alapjaitól a speciális helyzetek kezeléséig kínál elméleti támpontokat és megoldási lehetőségeket. Biblikus szemléletű, ugyanakkor gyakorlatias megközelítést kínál a hittanoktatás mindennapjaira.
A kötet különlegessége, hogy egy terepkutatás eredményeként született, melyben evangélikus és református hitoktatók és lelkészek tapasztalatait, dilemmáit és kérdéseit gyűjtötték össze a szerkesztők. Az együttműködés szellemisége, a közös tanulás és a sokszínű megközelítés jellemzi a kötet összes tanulmányát, bemutatva, hogy a különböző felekezetekből, eltérő hitoktatási környezetből érkező szerzők hogyan tudnak egymást gazdagítva válaszokat keresni a valláspedagógia aktuális kérdéseire.
Ajánljuk mindazoknak, akik elkötelezettek abban, hogy hitünk kincseit az iskolai keretek között is elérhetővé és megtapasztalhatóvá tegyék a gyerekek és fiatalok számára.
A kötet szerzői tanulmányaik sorrendjében:
Kodácsy-Simon Eszter, Szászi Andrea, Csobó-Katona Renáta, Siba Balázs, Bölcsföldiné Türk Emese, Szénási Lilla, Thoma László, Simon Réka, Varga Gyöngyi, Csáky-Pallavicini Zsófia, Rózsahegyi-Nagy Márta, Seben Glória, Farkas Charlotte, Zimányi Noémi, Szabó Elődné Melinda, Seres-Busi Etelka, Balogné Vincze Katalin, Csőri-Czinkos Gergő, Binderné Sólyom Tünde, Lacknerné Puskás Sára, Draskóczy Balázs, Mucsi András, Schranz Ambrus, Kodácsy Tamás