5. évfolyam – 8. lecke

Valóban értéktelen volna? A farizeus és a vámszedő

Jeruzsálemi templom Jézus idejében.

A Jeruzsálemi templom 3D – s animációja. Hogyan nézhetett ki a templom az ókorban? Milyen lehetett a falak között sétálni Jézus idejében? Megmutatja ez a videó 2 percben.

Templom – interaktív kép

Az első – Jézus korabeli Jeruzsálem térkép megmutatja, hogy hol helyezkedett el a templom. A másik kettő kép megmutatja, hogy hogyan nézett ki a templom Jézus idejében egy maketten keresztül. Az ikonokra kattintva pár bibliai idézet olvasható a templomról.

A farizeus és a vámszedő példázata

A példázat szavak nélkül megelevenedik ebben a 2 perc 13 másodperces animációban.

A farizeus és vámszedő

Kik voltak a farizeusok és a vámszedők Jézus idejében. Ismeretbővítés, érdekesség.

Akasztófa – A témához tartozó szót kell kitalálni. (Jeruzsálem, farizeus, vámszedő) – van nyom. Bemelegítő játék. Beszélgetésindító feladat, mit tudnak róluk.

Farizeus és vámszedő csoportosító

Ismerkedés a történet két fontos szavával. Elbizakodott és alázatos. Bemelegítő, ráhangoló vagy levezető játék.

Farizeus és vámszedő

Keresd meg a történetben szereplő kifejezések jelentését és párosítsd! Ismeret elmélyítő játék.

Valóban értéktelen?

Fejtsd meg a keresztrejtvényt a példázat segítségével! (farizeus, vámszedő, Jézus, imádság, bűnbánat, templom, megigazul, böjt) Gyakorlásra és Biblia használatra szoktató játék.

A farizeus és a vámszedőcsoportosító

Keresd meg a történetben szereplő farizeusra és vámszedőre jellemző állításokat. Ismeret elmélyítő.

A farizeus és a vámszedő – memoriter

A szöveg fő mondatainak átismétlése, rögzítése.

Farizeus és vámszedő – animáció

A példázat néma animációja megszakításokkal – kérdésekkel és feladatokkal.

Farizeus imádsága

A szöveg egyik fő mondatának átismétlése, rögzítése.

Vámszedő imádsága

A szöveg egyik fő mondatának átismétlése, rögzítése.

A farizeus és a vámszedő – csoportosító

Megtalálni, hogy az adott állítás a farizeusra vagy a vámszedőre illik és odahúzni. A példázat átismétlése, rögzítése.