Ha bajban vagy, vigasztallak * Deutero-Ézsaiás
Ha bajban vagy…
Bevezetésként a képek mögött felbukkanó kérdések alapján arról beszélgetünk, hogy mikor érezzük magunkat bajban, mi lehet a megoldás a nehéz helyzetekben, kire, mire támaszkodhatunk.
Isten erőt ad
A szavak megfelelő sorrendbe helyezésével Ézsaiás próféciáinak egy-egy fontos mondatát kapjuk megfejtésként. Meg is tanulhatnak belőlük a diákok egyet aranymondásként!
Örömhír a fogságban
A szövegrészlet megismerése után az örömüzenet egyes részleteit rögzíthetjük a feladat elvégzésével. Fontos, hogy a tanulók alaposan megfigyeljék a szöveget, mert pontosan, az eredeti bibliai szövegnek megfelelően kell beírni a saját válaszokat. Ehhez ajánlott, hogy ne csak hallják, hanem lássák, vagy maguk is elolvashassák a szöveget. (Kivetítjük, Bibliát vagy kimásolt szöveget adunk kézbe.)
Az eljövendő király
A feladatban a történelmi Ézsaiás (Ézs 9,1-6) és Második (Deutero)-Ézsaiás (Ézs 42,1-4) eljövendő királyról szóló próféciáját vizsgáljuk meg kicsit közelebbről. A feladat megoldásához szükséges a szövegek előzetes megismerése. A feladatot addig folytatjuk, amíg minden mondat a helyére kerül.
A szenvedő szolga
A feladatban a szenvedő szolgáról szóló próféciát (Ézs 53,1-12) dolgozzuk fel oly módon, hogy eldöntjük, hogy a kártyapáron felbukkanó két félmondat vajon összetartozik-e. Amennyiben igen, a helyes megoldások eltűnnek. A játékot addig folytatjuk, amíg az összes mondatot összeállítjuk.
Próféciák a Messiásról
A feladatban Ézsaiás Messiásról szóló próféciáját (Ézs42,1-4) és Keresztelő János Jézusról szóló tanítását hasonlítjuk össze. Milyen képeket használ Ézsaiás? És mi az érzésünk Keresztelő János szavai alapján? Mi a különbség? Van-e hasonlóság? Beszélgessünk róla!
Prófécia és beteljesedés
A feladatban Ézsaiás próféciáinak beteljesedését járjuk körül a Jézusról korábban tanultak alapján. Párosítani kell az egymásnak megfelelő mondatokat.
Örömhír a fogságban
Ézsaiás reményteli mondataiból válogattunk ki néhányat, amely a fogságban igazi biztatást jelentett a nép számára. Vajon hogyan hangzottak ezek a mondatok? Habár elsőre mindkét befejezés jónak tűnhet, ha korábban meghallgattad vagy elolvastad a bibliai szöveget, akkor mégis ki tudod választani a helyes megoldást.