A Magyarországi Evangélikus Egyház adománygyűjtő akciót hirdet!

A Magyarországi Evangélikus Egyház adománygyűjtő akciót hirdet a családok átmeneti otthonaiban élők újrakezdésének támogatására.

Különösen fontos számunkra, hogy a gyermekek az otthonainkban töltött idő alatt minél teljesebb gyermekkort élhessenek meg. Ezért az evangélikus egyház az idei karácsonyi gyűjtését két átmeneti otthon legfiatalabb lakóira gondolva indította el. Aki eljuttatja hozzánk adományát, az a gödöllői Tessedik Sámuel Családok Átmeneti Otthonában élő gyermekek jövő évi nyaralását és a nyíregyházi Oltalom Szeretetszolgálat Családok Átmeneti Otthona játszóterének felújítását támogathatja.

A pénzadományokat 2023. december 1. és 2024. január 7. között várjuk.

Két módon is adományozhatnak:

• online bankkártyás fizetéssel a Perselypenz.hu oldalon az erre a konkrét célra fenntartott felületen keresztül vagy
  • banki átutalással az alábbi számlaszámra:
    • név: M.EV.EGYH. rendkívüli gyűjtés
    • bankszámlaszám: 11707024-20478070
    • IBAN: HU70 1170 7024 2047 8070 0000 0000
    • SWIFT: OTPVHUHB
    • Kérjük, a közleményben tüntessék fel: Karácsonyi gyűjtés 2023.

A következő hetekben egyházunk hivatalos felületein – az Evangélikus.hu-n, a Facebook-oldalunkon és a YouTube-csatornánkon is – folyamatosan találkozhatnak majd a gyűjtéshez kapcsolódó cikkekkel, hirdetésekkel. A gyülekezeti faliújságokon is használható plakátot csatoltan küldjük.

Kérjük, lehetőségeikhez mérten csatlakozzanak a gyűjtéshez, valamint hirdessék azt saját felületeiken is minél szélesebb körben!